Zsira SE - Ágfalva KSK

31. forduló

Zsira SE tartalék - Ágfalva KSK tartalék

3-3

Úgy vághattunk neki ennek az összecsapásnak, hogy ha pontot szerzünk, akkor már nem csak gólaránnyal nyerjük meg legrosszabb esetben a bajnokságot, hanem tuti pontelőny is lesz a végelszámolásnál a másodikkal szemben. Ennek tudatában a csapat minden tagja, a külön erre a célra készült „Bajnokcsapat 2007-2008” feliratú pólóban végezte a bemelegítést.

A hiányzók névsora jelentős volt (Kiss I.-Tálos Cs.-Busa I.-Sánta R.), de így is megfelelő számú csere állt rendelkezésre. Bár sok volt a hiányzó mégis minden posztra maradt megfelelő helyettes. Ennek ellenére újra egy mindenki számára meglepő, még soha nem látott összeállításban lépett pályára csapatunk. A csatárból jobbhátvéd lett, a középhátvédből és a szélső futóból irányító középpályás, a középpályásból csatár és így tovább.

A mérkőzés elején egy ordító helyzet kihagyása után, hamar hátrányba kerültünk. Egy előrevágott labda a hazai csatárhoz került, aki a „botcsinálta” teljes védelmet kicselezve egyedül tört kapura és lőtt a jobb alsóba. 1-0.

E szégyenletes részeredmény láttán mindenki megpróbálta a legtöbbet nyújtani támadásban, aminek rögvest gólok lettek a következményei. Előbb egy hatalmas Dominek bedobást csúsztatott Varga Dávid közelről a hosszúba 1-1., majd egy a jobb szélen futó támadás végén az alapvonal közeléből visszafelé passzolva megint Dominek hozta kihagyhatatlan helyzetbe Böhm Cipriánt, aki nem is hibázott és !!!jobbal!!!  a rövid sarokba vágta a labdát. 2-1.

Tovább erőltette a csapat a támadásokat, de újabb gólt nem sikerült szereznünk, ellenben a mai napon igencsak „gólképes” védelmünknek az első hazai találatnál elkövetett hibáját sikerült lemásolnia, így újra döntetlen lett az állás és a félidő eredménye is.   2-2.

A második félidő teljes egészében a kapujukhoz lettek szegezve a vendégek, de a csapatrészek összekuszálódása nyomán nem alakult ki folyamatos játék. Ennek ellenére mégis vezetést tudtunk szerezni a 65. perc tájékán. A csatárposztról labdaszerzés céljából rendre a középpályássorba visszalépő Dominek (a meccsen ez volt harmadik gólt érő átadása) remekül ugratta ki a bal oldalon induló Kolesa Pétert, aki kapura tört két védő közt, majd némi labdakeresés után spiccel lőtte ki a hosszú sarkot. 3-2.

Ezután újabb érthetetlen csapatmódosítás kezdődött. A három gólpasszig jutó támadó helyére Fodor Dániel állt be, míg az egész meccsen csak szenvedő csatártársa a pályán maradt. Az új szerepkörét kisebb-nagyobb hibákkal ellátó Böhm C. helyére pedig Varga Zoltán érkezett, így lehetséges az, hogy az egész meccsen indiszponáltan játszó, helyét sem ő sem edzője nem találó Légrády még mindig a pályán tetszelgett. Megjegyzendő még, hogy az imént beállt két játékos eredeti posztja hátvéd.

Hiába szereztünk a meccs folyamán másodszor is vezetést, ahogyan ezt sejteni lehetett, a hazaiak újra gólt lőttek egy újabb hatalmas védelmi hiba után. Egy általunk elvégzett pocsék sarokrúgás után előrevágott labdára a saját térfeléről induló hazai támadó csapott le és senkitől sem zavartatva (a hátvédek mind egytől-egyig felelőtlenül előre húzódtak a szöglethez és nem értek vissza) gyalogolhatott a kapuig. 3-3.

A folytatásban már nem történt említésre méltó esemény két újabb minőségi cserét leszámítva, bár még ezután is többször megszerezhettük volna a győztes gólt.

Összességében csalódást keltő a 3-3-as végeredmény, de a fent említettek ellenére legfőképp magunkra lehetünk mérgesek, mert egy Bajnokcsapatnak bármikor le kéne győznie egy Zsira szintű ellenfelet, tekintet nélkül arra, hogy a bíró ellop-e 10 percet a játékidőből vagy sem, illetve, hogy milyen felállításban lép pályára.

Az öltözőben aztán még felhangzott egyszer a baj-nok-csapat rigmus, de érezhető volt, hogy egy ilyen meccs után senki sem tud igazán örülni a megszerzett címnek.

Dominek Gábor

Összeállítás:

Lang D.

Légrády J.-Sánta T.-Horváth Sz.-Török G.

Kovács I.-Varga D.-Böhm C.-Kolesa P.

Dominek G.-Németh Sz.

Cs.:  Varga Z., Dely L., Bezselics L., Fodor D.

3-3

A sereghajtóhoz látogatott csapatunk, és az ágfalvi csapat szokásához híven támadólag lépett fel. Az első 15 percben 5-6 ziccert is kihagytak a fiúk.

A 20. percben megtört a jég. Egy bal oldali beadást a kapus az érkező Varga Raymond elé ütött ki, aki 11 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 0-1.

Nem sokáig örülhettek a vendégek a vezetésnek. Az előny megszerzése után kisvártatva egy zsirai játékos 25 méteres lövése utat talált a kapuba, melyben Horváth Ferenc barátunk nagyon benne volt. 1-1.

Az egyenlítő gól felpaprikázta a csapatot. Jöttek a rohamok melyeket sorra visszavert a hazai védelem, viszont a 40. percben már nem tudtak ellenállni. Varga Zsolt indult el a félpályáról, 7-8 embert kicselezett, majd okosan gurított a bal alsó sarokba. Szenzációs gól! 1-2.

A félidő utolsó percében Varga János buktatásáért büntetőhöz jutott a vendégcsapat. A labda mögé Kovács István állt, de a jobb alsó sarokba tartó lövését a kapus szögletre ütötte.

Második félidő álomszerűen kezdődött. Csontos István passzolt Kovács Tamás elé, aki higgadtan lőtt 15-ről a jobb alsó sarokba. 1-3.

A folytatásban beindult az ágfalvi henger. Wilfing Tamás pazar keresztlabdáját Kovács Tamás mellre vette, majd Varga Raymonddal való kényszerítőzése után balról adott be és az érkező Csontos "Keselyű" István közelről a kapuba passzolta a labdát. Ez a játék! 1-4.

Egy bal oldali beadást a kapus a 16-osnál álló Polyák Endre elé öklözött, aki mellre vette majd kapásból óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba. Endi bácsi-Endi bácsi hej-hej! 1-5.

Varga Raymond bal oldali beadását Kovács Tamás higgadtan levette a 11-espontnál és a jobb alsó sarokba passzolt. 1-6.

A slusszpoén: Kovács István jobb oldali szögletére Csontos Károly érkezett a röviden, aki három méterről pörgette a bal alsó sarokba a labdaát. Ezzel megszerezte első bajnoki gólját, és persze a mezőny legjobbja címet is. Bravó Karel! 1-7.

A meccs után az öltözöben kedves elnökünk rázendített a ciki-caka-ciki-cakára. Köszönjük Feri, azaz Mr. Massimo Moratti!

E gólban gazdag tudósítás végén pedig gratulálunk a tartalék csapat bajnoki címéhez is!