2007/2008-as szezon : 32.forduló

32.forduló

Ágfalva KSK - Iván KSE

32. forduló

A szokásostól eltérően, a vendég csapat kérésére, nem vasárnap, hanem szombaton játszottunk, amire majdnem rá is fáztunk. Több játékosunk sem tudott eljönni, mert dolgozott, így foghíjasak maradtak a kispadok. Az óriási hőség miatt a játékvezető a meccs előtt szólt, hogy mindkét félidő 30. percében "vízszünetet" fogunk tartani a rosszullétek elkerülése érdekében.

5-0

Szép szombat délutáni programnak ígérkezett az Iván KSE csapata ellen mérkőzés, akik a 4. helyet foglalták el a tabellán, szóval rangadó a javából. A meccs előtti percekben aztán kiderült, nem lesz sétagalopp a találkozó, ugyanis a szombati játéknap miatt sokan nem tudtak eljönni, így csere nélkül vágtak neki a hazaiak a 90 percnek.

Már a mérkőzés elején kiderült, hogy óriási különbség van a két csapat között. Negyedóra elteltével Pölöskei István már a harmadik óriási ziccerét rontotta el, majd Varga Raymond is egyet(a sok kihagyott helyzet már lassan ágfalvi betegséggé vált az utolsó 5 fordulóban).

Végül a félidő hajrájában Pölöskei Istvánnak sikerült megszerezni a vezetést. Kilépett a védők közül és elegánsan 12 méterről emelt a kapuba.
1-0.

Az első félidőben szinte egykapuztunk, de csupán egygólos vezetést tudtunk szerezni.

A második játékrészben aztán eljött a mi időnk. Kovács „Kanoute” Tamás kapott egy indítást, remek átvétel után, bár már nagyon kisodródott lőtt, és a „zsé” a bal kapufát érintve került a hálóba. 2-0.

Pár perc múlva Pölöskei István újabb gólt szerzett, közelről pofozta a labdát a kapuba.
3-0.

10 perccel a vége előtt, egy jobb oldali szöglet után a labda pont a 16-osnál álló Udvardy Péter elé került, aki egy pattanás után óriási gólt ragasztott a jobb felső sarokba. 4-0.

85 percben Udvardy Péter lépett ki a félpályáról egyedül, rávezette a kapusra, majd okosan passzolt a bal alsó sarokba.
5-0.

Nehezen induló meccsből  gólfieszta lett, és örülhet az iván csapata hogy nem 10-12 góllal tértek haza. A rossz helyzetkihasználásunk mentette meg őket a még nagyobb zakótól, de így is ötször zörrent az iváni háló.

Most már a pontlevonás ellenére is biztos az ezüstérem. Gratula!!!

Varga Raymond

Összeállítás:

Horváth F.

Csontos K.-Wilfing T.-Polyák E.-Varga Zs.

Udvardy P.-Kovács I.-Fodor L.-Kovács T.

Varga R.-Pölöskei I.

Gsz.: Pölöskei I.(2), Kovács T., Udvardy P.(2)

Ágfalva KSK tartalék - Iván KSE tartalék

8-3

A kezdő tizenegy összeállítása nem volt könnyű. A tartalék csapatból hiányzók (Kolesa P., Légrády J., Böhm C., Kulcsár G., Németh S., Horváth Sz.  Dely L.) nagy száma miatt a sérüléssel küzdő Sánta Richárd állt a kapuba, hogy az így a mezőnyjátékosok közé sorolt Lang Dáviddal együtt meglegyen a három cserénk.

Nem indult nehezen a meccs. Röpke 15 perc elég volt Németh Szabolcsnak az első két gól megszerzéséhez, két remekül eltalált lövése vágódott a kapuba. 2-0.

Kissé elkényelmesedtünk a vezető gólok láttán, így lehetséges, hogy egy vendégjátékos még a saját térfeléről indulva cselezte át magát a nem túl harcos védelmen és guríthatott a hálóba. 2-1.

A vízszünet előtt még mindkét együttes szerzett egy-egy gólt. Előbb Varga Dávid bombázott a léc alá, kettőre növelve a hazai előnyt 3-1., majd egy bedobás utáni kavarodást követően csaphatott le egy iváni csatár a labdára és lőtt az újdonsult kapus lábai közt a hálóba. 3-2.

Bár vezetett csapatunk, a két bekapott gól miatt senki sem volt elégedett az eredménnyel. Mindenki egyetértett azzal, hogy még a félidő előtt növelni kell az előnyt, ennek megfelelően nagy nyomás nehezedett a vendégekre a hátralévő negyed órában, aminek újabb két Németh Szabolcs gól lett az eredménye. 5-2.

A második félidőben többgólos vezetésünk tudatában inkább a biztonságra törekedtünk, nehogy a nagy melegben idő előtt elfáradjunk.

Jobbról végezhetett el szabadrúgást az ellenfél, amit valahogy sikerült a kapu irányába sodorniuk, a gyenge próbálkozás kicsúszott a kapus kezei közül, így könnyedén passzolhattak az üres kapuba, 5-3., de Németh Szabolcs ma tarthatatlannak bizonyult és újabb góljával visszaállította a háromgólos különbséget. 6-3.

Az újabb frissítési szünet alatt végrehajtottuk mind a három cserelehetőségünket, majd a folytatásban Fodor Dániel és Lang Dávid is jól eltalált lövés nyomán növelte az előnyt. 8-3.

Összességében egy felejthető meccsen, nem túl szép játékkal, de néhány gyönyörű góllal megérdemelten szereztük meg a három pontot.