2007/2008-as szezon : 33.forduló

33.forduló

Agyagosszergényi SE - Ágfalva KSK

33.forduló

A szombat este „túl jóra” sikeredett Falunapot követően idegenbe látogattunk az Agyagosszergény csapatához. Tétje már egyik meccsnek sem volt, hisz már korábban biztossá vált a tartalékok bajnoki címe illetve a felnőtt gárda ezüstje, de azért mindenki megpróbálta a maximumot nyújtani.

Agyagosszergényi SE tartalék - Ágfalva KSK tartalék

2 - 12

Mivel tisztában voltunk az ellenfelünk és a saját képességeinkkel, a meccs előtt megegyeztünk, hogy amint elérjük az ötgólos különbséget, a teljes középpályás sor és hátvédsor helyet cserél. Ezen indokon felül az is motiválhatta a társaságot a minél jobb szereplésre, hogy a bajnokság előtt célként kitűzött 150 rúgott gólt legyen esélyünk elérni az utolsó fordulóig.

Ennek megfelelően bekezdett a csapat, az első támadásból meg is szereztük a vezetést. Németh Szabolcs egy előreívelt labdához előbb ért oda, mint a kapujából kimozduló kapus és elegánsan emelt a hálóőr felett a kapuba. 1-0.

Légrády János lépett ki a védők között egy indítással, egyedül tört kapura és okosan gurított a kiszolgáltatott kapus mellett a hálóba. 2-0.

Varga Dávid futott el a jobb oldalon, szorongatott helyzetből középre lőtt élesen, a labda mindenki előtt elsuhant, de a hosszún érkező Böhm Ciprián még becsúszva elérte, így estében kotorta be a harmadikat. 3-0.

Újfent Varga Dávid vezetett gyors támadást a jobbszélen, védőjét becsapva az alapvonalig vitte a labdát, ahonnan középre lőtte azt, a passzt Dominek Gábor vette mellre, majd kapásból, félfordulatból vágta a kapuba. 4-0.

Még mindig csak a 30. percben jártunk, amikor Németh Szabolcs újabb gólt szerzett, aminek következtében a megbeszélt taktika alapján, máris az eddig védekező játékosoké lett a gólszerzés feladata. 5-0.

A védők is jó támadásszervezőnek bizonyultak, a félidőből hátralévő időben ugyanis újabb két gólt sikerült rúgni, bár nem ők voltak eredményesek. Előbb Böhm Ciprián lőtt 16-ról jobbal a bal alsó sarokba (6-0), majd hasonló távolságból, de ellenkező lábbal, oldalról és sarokba Légrády János is. 7-0.

A játékrész befejezése nem sikerült fényesre, egy kósza hazai támadás mondhatni szerencsétlen góllal fejeződött be. 7-1.

A szünetben 4-et is cserélt csapatunk, hogy mindenki megfelelő játéklehetőséghez jusson, illetve részt vehessenek ebben az örömjátékban ők is.

Nem látszott a csapaton, hogy minőségben romlott volna a cserék miatt. Tovább támadtunk, aminek újabb szebbnél szebb gólok lettek az eredményei.

Németh Szabolcs a 16-os jobb sarkánál beadásra határozta el magát, a lábáról lecsúszó ívelés pedig a tehetetlen kapus felett a bal felső sarokban kötött ki. 8-1.

Szögletet végezhetett el a csapat. Ekkor már az összes cserejátékos a pályán volt. A labda a jól helyezkedő Horváth Szilárd felé tartott, aki habozás nélkül kapásból vágta azt a kapuba. 9-1.

A vendégek szomorú ábrázatát látva megsajnáltuk őket és „hagytuk” nekik, hogy lőjenek még egy gólt. 9-2. Aztán hogy tudják, hogy ez csak véletlen volt, a következő támadás végén Németh Szabolcs egy újabb átemelős góllal vétette észre magát. 10-2.

Kolesa Péter indult el a bal szélen, mindenkit lefutva már csak a kapussal találta szembe magát és ki is használta a helyzetet. 11-2.

Ekkor már csak percek voltak hátra és csak egy kérdés maradt megválaszolatlanul. Vajon gólt tud-e szerezni a csapat mókamestere és egyben korfelelőse Busa István is? Természetesen igen. Egy kapu előtti kavarodást követően a 16-osnál ácsorgott, a labda pont elé került majd hosszas tipródás után lövésre szánta el magát, a labda épphogy, de bevánszorgott a kapuba. 12-2.

A csapatok között osztálykülönbség(ek) volt(ak). Sokszor viccrovatba illő jeleneteket is láthattak a nézők a hazai csapat szerencsétlenkedései nyomán. A 12 lőtt gól segítségével már elérhető közelségbe került a gólcsúcs megdöntése, amit az utolsó fordulóban a vitnyédiek kárára meg is fogunk valósítani.

Összeállítás:

Lang D.

Busa I.-Horváth Sz.-Sánta T.-Kiss I.

Varga D.-Kovács I.-Dominek G.-Böhm C.

Légrády J.-Németh Sz.

Gsz.: Németh Sz.(4), Böhm C.(2), Légrády J.(2), Dominek G., Horváth Sz., Kolesa P., Busa I.

Cs.: Kolesa P., Bezselics L., Dely L., Kulcsár G., Varga Z.

1 - 3

Már a találkozó legelején kiderült, hogy a bíró illetve partjelzője nincs a helyzet magaslatán, nagyjából még a 70-es években járnak a foci terén.

Kiegyenlített játék folyt a pályán, mígnem a 20. percben Udvardy Péter bal oldali, a hosszúra érkező szögletét Kovács István visszafejelte középre és a berobbanó Csontos "Keselyű" István 5 méterről spiccelte a labdát a kapu közepébe. 0-1.

Kisvártatva elkövette a bíró a sokadik, de legnagyobb hibáját. Polyák Endrét lőtték mellbe a 16-on belül, a játékvezető habozás nélkül a 11-es pontra mutatott. Szánalmas, hogy mennyire a hazai csapatnak fújt! A büntetőt a balra mozduló Horváth Ferenc mellett a jobb alsó sarokba továbbította a hazaiak játékosa. 1-1.

A második félidőben sem változott a játék képe. Ágfalvi támadások jellemezték, de a kevés mozgás és statikus játék nem vezetett eredményre. A 60. percben azonban változtatott a csapat. Védő helyett csatár lépett pályára Pölöskei István személyében, akinek gyorsasága, frissessége életet vitt a támadójátékba.

Körülbelül a 70. perc tájékán a csereként beálló Pölöskei István kapott nagyszerű labdát Kovács Istvántól a jobb oldalon, ő egyből tálalt az érkező Varga Raymond elé, aki 8 méterről bal külsővel kilőtte a jobb alsó sarkot. 1-2.

Pillanatokon belül újabb gól született. Egy kipattanó labdát Kovács Tamás emelt kapura mely a felső kapufáról éppen az érkező Csontos István elé került, aki újra centikről szerezhetett gólt, most fejjel. 1-3.

Egy könnyűnek ígérkező meccset a bíró tett nehézzé számunkra, de sebaj, hisz ezt is behúztuk, vagyis újabb "sima siker".