5. forduló

Ágfalva KSK - Rábapordány KSE

5. forduló

2 - 3 (0-2)

Rossz szikásunkhoz híven kezdtük ezt a találkozót is. Nem tudtuk a kezünkbe venni az irányítást, a vendégek rendre megnyerték a szabad labdákért vívott párharcokat.

Egy a 20. percben a bal szélen vezetett támadás során sikerült a vendégeknek védők mögé bevinni a labdát, majd következett a beívelés, amit még kifejeltek a védők, de pont a pordányi Németh Zoltán elé, aki a 16-os vonaláról, kissé jobbról kilőtte a hosszú felső sarkot. 0-1.

Öt perccel később megint, mint már többször a korábbi meccseinken egy pontrúgás után kapta az újabb gólt csapatunk. Egy szögletrúgást követően a labda ide-oda pattogott a kapu előterében, a nagy keveredésben Nagy Péter a vendégek csatára eszmélt előszőr és az elé kerülő labdát a hosszú alsóba passzolta. 0-2.

A szünetig már nem változott az eredmény, a hazaiak nem tudtak újítani, a vendégek pedig már nem erőltették annyira a támadásokat.

A második félidőre már egy teljesen más szellemiségű csapat jött ki az öltözőből. Sokkal keményebben tette oda magát mindenki a párharcoknál, aminek rengeteg labdaszerzés lett a következménye.

Az 50. percben egy szövevényes támadás után a labda a vendég 16-oson belülre pattant, amire Pölöskei és a kapus egyszerre startoltak, de a csatár gyorsabbnak bizonyult és nagy erővel lőtt a kapus hasa alatt a kapuba. 1-2.

Négy perccel ezután már az egyenlítés is megvolt. Wilfing 40 méterről elvégzett szabadrúgása megpattant egy védőn, épp Nagy Krisztián elé, aki senkitől sem zavartatva tekert félmagasan a kapuba. 2-2.

A folytatásban mindent megtett csapatunk a győztes gól megszerzése érdekében, de hiába szorult be a Rábapordány teljesen, nem sikerült újra bepréselni a labdát a kapuba. 10 perc volt már csak hátra, amikor már annyira támadtunk, hogy eléggé sebezhetővé vált a védelem. Ebben a periódusban már annyira fáradtak voltak a játékosok, hogy saját bevallásuk szerint csillagokat láttak. Érezhető volt, hogy amelyik csapat most gólt tud lőni, az meg is nyeri az összecsapást és megszerzi a 3 pontot.

Előszőr a vendégek szereztek majdnem gólt, miután Horváth Szilárd felszabadító rúgása vészjóslóan tartott a saját kapuja felé, de szerencsére előbb a kapufára, onnan pedig a gólvonalra vágódott a labda, majd sikerült tisztázni.

A 85. percben egy gyors támadás végén Varga Zsolt 100%-os ziccerben találta magát szemben a kapussal, de lövés helyett passzolt, majd egy újabb átadást követően Kovács István került kihagyhatatlan helyzetbe, de centikkel elkerülte lövése a kaput. Meccslabda volt, elszalasztottuk.

A kihagyott helyzet pedig mint a fociban szokás megbosszúlta magát. A rendes játékidő utolsó percében egy gyors kontrából megszerezte a vendég csapat a győzelmet érő találatot. Lesgyanús szituációban ugrott ki a pordányiak csatára Nagy Péter, akire kimozdult a kapus, de még mielőtt odaért volna a csatár okosan eltekerte mellette külsővel a labdát, ami a hálóba hullott. 2-3.

A bekapott gól láttán a hazai játékosok szó szerint a padlóra kerültek. Mindent megtettek, nagyon jól játszottak a második félidőben, de túl nagy előnyt adtak azzal, hogy csak egy félidőn keresztül játszottak úgy, ahogyan igazán tudnak. Az már csak hab volt a keserű tortán, hogy amikor a hosszabbítás utolsó percében jártunk sikerülhetett volna pontot menteni, de Pölöskei fejese a lécen csattant. Egy szó mint száz: ezen a meccsen nem volt szerencséje csapatunknak, de újra bebizonyította, hogy jól tud küzdeni.

Összeállítás:

Horváth F.

Horváth Sz.(90.p.)-Wilfing T.-Polyák-Varga Zs

Sánta Á. - Kovács I. - Vörös A. - Farkas(80.p.)

Nagy K.-Pölöskei

Csere.: Rudolf I.(80.p.), Sánta Tamás(90.p.), Varga J., Csontos K.

Gólszerző.: Pölöskei(50.p.), Nagy K.(54.p.); ill. Nagy P.(25.p.,90.p.), Németh Z.(20.p.)

Sárga lap: Pölöskei(56.p.)

Sérült: Kovács T.

Eltiltott: Udvardy