19. forduló

Ágfalva KSK - Beledi SE

19. bajnoki forduló

2 - 3  (1-1)

Hazai pályán minden ellenféllel szemben győzelmi eséllyel lép pályára csapatunk, tehát ezen a hétvégén a három pont megszerzése volt a cél. A múlt heti Szany elleni kezdőhöz képest valamelyest erősödött csapatunk, de még mindig csak egy számottevő cserével rendelkeztünk.

Nagyon rosszak voltak az időjárási viszonyok ezen a vasárnap. Már az U21-es gárda meccse alatt elkezdett szakadni az eső, és az idő múlásával egyre csak rosszabbodott. A második félidőben már olyan szinten mély volt a talaj, hogy minden játékos csúszott-mászott, arról nem is beszélve, hogy olyan tócsák keletkeztek, amelyek a lapos passzokat azonnal lestoppolták. Mondhatni tehát, hogy játékra szinte alkalmatlan volt a pálya.

Nagyon komoly mezőnymunkát végzett mindkét együttes a meccs elején, a kapukat nem fenyegette túl sok veszély, mert a játékosok erejét felemésztette a küzdelem. Várható volt, hogy az a csapat fog nyerni, amelyik jobban tud alkalmazkodni a körülményekhez és kevesebbet fog hibázni hátul.

Az első komoly hibát a hátsó alakzatok közül a hazai követte el a 33. percben, amit ki is használt ellenfelünk. Egy előrevágott, ártatlannak tűnő labdát Polyák próbált levenni utolsó emberként, de lepördült a lábáról, amire lecsapott a vendégek csatára, egyedül vezethette kapura, majd a kivetődő hálóőr felett okosan emelt a gólvonal mögé. 0-1.

Szerencsére még két perccel a félidő előtt sikerült az egyenlítés. Egy gyors kontra nyomán Nagy Krisztián húzott el a bal szélen, majd befelé cselezett és a hosszún egyedül érkező Pölöskeihez passzolt, aki egy ügyes-bajos átvétel után 15-ről a hálóba bombázott. 1-1.

Elkezdődött a második játékrész, és úgy nézett ki, hogy kezünkbe tudjuk venni a kezdeményezést. Ebben az időszakban többet volt nálunk a labda, kombinatívan passzolgattak a fiúk a pályán, még egy kapufáig is eljutottunk, de a gólszerzés nem jött össze.

A 64. percben aztán hidegzuhanyként érkezett, szinte a semmiből a vendégek újabb vezető találata. Az első gólnál esett Polyák hibát a 16-os sarkánál most Kovács T. követte el, de ezzel a labdával nem lehetett egyből kapura fordulni. A vendég játékos az ajándék labdát középre passzolta, ahol a feltűnően agilis Bödecs kapta a labdát, a kilépő védőt egy csellel lerázta és ballal félfordulatból lőtt, úgy, hogy az a vetődő kapust megtréfálva a vizes füvön pont az orra előtt megpattanva a hosszúban kötött ki. 1-2.

Az újabb bekapott gól láthatóan nagyon felbosszantotta a hazaiakat és kettőzött erővel indultak az egyenlítésért, ami szűk 4 perc múlva sikerült is. Kovács Tamás a bal szélről megindulva egy hatalmas szólóval egészen becselezte magát a 16-osig, szembe a kapuval, ki szerette volna ugratni a keresztbe mozgó Nagy K.-t, de passzába beleléptek, viszont a lecsorgó labdára Sánta Ákos berobbant két védő közé és közelről a hálóba spiccelte azt. 2-2.

Újra döntetlen volt az eredmény, mintha 70 percen keresztül nem is történt volna semmi. Az újabb egyenlítés után mindkét csapat a győzelemre hajtott, nem elégedett meg senki az 1 ponttal, de a balszerencse újra minket sújtott.

A 74. percben hatalmas keveredés volt a kapunk előterében és mondhatni komikus módon kerültünk újra hátrányba. Több ízben is felszabadíthattunk volna, de vagy egymásba rúgták a védők a labdát, vagy sutára és túl rövidre sikerült a felszabadító kísérlet, arról nem is beszélve, hogy kapusunk akár fel is vehette volna a labdát ha nem kapkod annyira, de sajnos így történt, és a nagy számok törvénye alapján a sok-sok kapura tartó lövésből az egyik csak utat talált a kapuba. A rendezetlen védelem és a kapujából kint álló kapus csak nézni tudta, ahogy Bödecshez pattant a labda, és okos emelése nyomán a kapuba hullik mindenki feje fölött, megszerezve ezzel csapatának a vezetést és a mesterhármast önmagának. 2-3.

A hátralévő bő negyed órára egy védekező középpályás helyére csatár érkezett, mivel gólt kellett szerezni minden áron. Több helyzet adódott így mindkét oldalon, ugyanis bár nekünk egyel több csatárunk volt pályán, ők könnyebben át tudták játszani a középpályát. Azonban hiába a sok helyzet a végén, több találat már egyik oldalon sem esett, így sajnálatos módon egy újabb vereséget kellett elkönyvelnünk.

Mivel mi többet hibáztunk hátul és a balszerencsével is meg kellett küzdenünk nem sikerült megszerezni a három pontot. Amúgy minden játékosunkat dicséret illeti szerintem, mert kivétel nélkül küzdöttek, hajtottak az utolsó percig, a hiba pedig benne van a játékban. Nem érzem megérdemeltnek a vereséget, legalább az egy pontot megérdemeltük volna. Remélem a jövőben a hasonló hibák és szerencsétlenségek elkerülnek majd minket.

Összeállítás:

Horváth F.

Rudolf I.  -  Wilfing T. -  Polyák E. - Farkas

Sánta Á. - Nagy K.  -  Horváth Sz. (70.p.) -  Kovács T.

Pölöskei - Varga Zs. (81.p.)

Csere:  Fodor L., Dallos T.(81.p.), Kári-Horváth(70.p.)

Gólszerző: Pölöskei(43.p.), Sánta Á.(68.p.); ill. Bödecs B.(33.p., 64.p., 73.p.)

Sárga lap: Kovács T.; ill. Nagy Z., Torma

U21-es csapathoz csatlakozott: Udvardy

Sérült:  Varga J., Vörös A.