2008/2009-es szezon U21 : 3. forduló

3. forduló

Ágfalva KSK U21- Szany SE U21

3. forduló

A Kisfaludon győztes csapatot át kellet szervezni, mivel Kovács István az esküvője miatt nem tudott részt venni ezen az összecsapáson. Nagyon defenzívvé vált így a csapat, ugyanis a középpálya közepén két védekező vénájú játékos szerepelt Horváth Szilárd és Varga János személyében, ami mint később kiderült nem egy nyerő taktika. Nem volt ki színt vigyen a játékba, így halálra volt ítélve a csapat támadójátéka, az amúgy remek felépítésű, erőnlétű és taktikájú Szany SE ellen.

Ágfalva KSK U21 - Szany SE U21

6 -2 (3-1)

Miután megszerezte csapatunk története első megyei II. osztályú győzelmét az előző hétvégén, megtöbbszörözött akarattal vágott neki a második hazai mérkőzésnek, hogy az első forduló döntetlenje után, hazai környezetben is bizonyítsa tehetségét.

A múlt vasárnaphoz képest hatalmas változással szembesültünk a meccs előtt. Míg Kisfaludon alig tudtunk három embert leültetni a kispadra, addig ezen a napon akár kilenc cserét is nevezhettünk volna, így nem okozott problémát, hogy Sánta Tamást nélkülözni voltunk kénytelenek, mivel a felnőtt csapathoz csatlakozott a hétvégére. Kiss Imre és Bezselics László ezúttal nézőként vettek részt, előbbi kisebb sérülés, utóbbi keretszűkítés indokával.

Általános meglepetésre az első negyed órában hatalmas iramot diktáltak a vendégek. Percekre tudtuk csak megtartani a labdát, néhány gyors, de nem túl veszélyes kontra erejéig. A 15. percben mázlista góllal szerzett vezetést a Szany csapata. 20 méterről végeztek el szabadrúgást, ami a sorfalon megpattanva irányt változtatott és az elmozduló kapus mellett az ellenkező sarokban kötött ki. 0-1.

A mérkőzés elején diktált nagy tempó nyomot hagyott a vendégek további játékában. A vezetés megszerzése után látszott rajtuk, hogy elfáradtak, szépen–lassan felülkerekedtünk.

A 25. percben Dominek ívelt egy szabadrúgást lágyan a védők mögé a 16-oson belülre, a labda lepattant a földre, a kimozduló kapust Kulcsár egy ütközéssel semlegesítette, így a felpattanó labdához először odaérő Fodor Dániel könnyedén fejelhetett a védők felett az üres kapuba. 1-1.

Percekkel az egyenlítés után máris nálunk volt az előny. Varga Zoltán a 16-os vonalával egymagasságból  az oldalvonal mellől mértani pontossággal ívelt a hosszún érkező Németh Szabolcshoz, aki egy átvétel után nagy erővel bombázott az ötös sarkáról a kapus szemei közé. 2-1.

A 35. percben Busa szánta el magát lövésre a 16-os jobb sarkánál, a labda egy védőről lepattant, épp a szemfüles Sánta Ákos elé, aki higgadtan gurított a hosszú alsó sarokba. 3-1.

A félidőben kétgólos előnnyel vonultunk pihenőre. Két előre megbeszélt cserét is végrehajtottunk a szünetben, ami minimális átszervezéssel járt csak.

A második félidő elején bár fel voltunk készülve, hogy megint megnyomják az első perceket, de nem volt  rá erejük. Az 55. percben Fodor Dániel remekül talált a leshatáron mozgó Sánta Ákos elé, aki a kapu jobb oldalába lőtt. 4-1.

Amikor már kezdett elkényelmesedni a csapat a háromgólos vezetés nyomán, egyből kihasználták a vendégek a védelem figyelmetlenségét.

A 70. percben a jobb szélen elfutó vendégjátékos egészen a büntetőterületig jutott, majd éles szögből lőtt a kapus lábai közt a kapuba. 4-2.

Még épp idejében jött az ébresztő, hamar rátettünk egy lapáttal, ami újabb góllal végződött. Egy jobb oldali akció elhalni látszott miután a kapus kezei közé került a beadás, de kiejtette a labdát, amit Varga Dávid és Sánta Ákos közös erővel szabadított ki a portás alól, majd utóbbi a gólvonalig vezetve lőtt gólt. 5-2.

Az utolsó percekre is maradt miért örülni. Tálos tért ölelő átadására Kolesa csapott le, közelebb vezette a kapuhoz, majd ballal kilőtte a hosszú alsó sarkot. 6-2.

Az első percekbe nagyon megijesztettek minket a vendégek, de hamar kiderült, hogy a lendületük csak ideig-óráig elég. Hamar föléjük kerekedtünk és méretes zakót kaptak végül. Nem volt a legegyszerűbb mérkőzések egyike, bár az eredmény alapján ez nem látszik. Sikerült tehát megszerezni az első hazai győzelmet.