9. forduló

Osli KSE U21 - Ágfalva KSK U21

9. forduló

3 - 5 (2-2)

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés. Mindkét csapat nyíltsisakos játékot vállalt be, de a hazaiakon már az első percekben érződött, hogy a kontrajáték fekszik nekik jobban.

15 perc elteltével vezetést szereztünk. Egy pocsékul elvégzett szöglet a vizes füvön megcsúszott, ide-oda pattogott a 16-oson belül, végül Kulcsár lecsapott a szabad labdára és közelről, éles szögből a hosszúba lőtt. 1-0.

Nem tartott sokáig az örömünk. A folytatásban még rengeteget hibázó bíró a 18. perc környékén egy egyértelmű lökést továbbengedett az ellenfél kapujának előterében, majd a még az ítéletet reklamáló védők közül az előrevágott labdával kilépő Füzi egészen 16-osunkig jutott, ahol lövésre szánta el magát, és mivel a kapusunk csúnyán mellényúlt, nagy gólt ragasztott a rövid felső sarokba. 1-1.

Az egyenlítést követően kezdett felülkerekedni csapatunk. Kisebb mezőnyfölényt is kialakítottunk, de gólszerzési kísérleteink rendre meghiúsultak.

A 33. percben egy hazai játékos kézzel ért a büntetőterületen belül a labdához, de a játékvezető sípja néma maradt. A támadásnál előrehúzódó középső védő Varga Dávid visszazárás közben hátulról becsúszva próbálta szerelni az ellenfelet, de buktatta az induló játékost, amiért sárga lapot kapott.

Két perccel később, egy ártalmatlannak tűnő szituációt követően többszörös hátrányba kerültünk. A baloldalon vezetett támadást a hazai csapat, a 16-os oldalsó vonalánál járt a hazai csatár, aki ki volt már sodródva és amúgy is hosszan szöktette magát, de az imént sárga lapot kapó és most keresztezni igyekvő Varga Dávid becsúszás közben elkaszálta a lábát. Felesleges és buta szabálytalanság volt. Az esetet követően a vétkes megkapta második sárga kártyáját, ami a kiállítást vonta maga után és még bűntetőhöz is jutott az ellenfél. A tizenegyest nagyon rosszul, gyengén és középre rúgta Horváth Á., de sajnos a szerencsétlen kapus hóna alatt a hálóban kötött ki. 2-1.

Hiába voltunk tehát aktívabbak az eltelt időben, mégis nagyon nehéz helyzetbe kerültünk.

A félidőből hátralévő 10 percben mindenki elképedve nézte, hogy az emberhátrányba kerülő Ágfalva játékosai a létszámhátrány ellenére a kapujához szögezi ellenfelét. Nem vesztettük el a hitünket, tudtuk hogy vagyunk elég erősek ahhoz, hogy még így is megszerezzük a három pontot.

Rengeteg helyzetet, köztük 2-3 100%-osat is kidolgoztunk ebben a 10 minutában, amiből egyet értékesítettünk is. Dominek partdobása a kapu előtt az 5-ösön pattant le a földre, majd a nagy kavarodásban Kovács István berobbant a felszabadítani igyekvő védők gyűrűjébe és a kapuba lőtt. 2-2.

A második félidőre úgy jött ki csapatunk, hogy fő a biztonság, és ha nem kapunk gólt, akkor akár egy kontrából meg is nyerhetjük a mérkőzést.

Alig telt el a második félidőből pár perc, mire kiderült, hogy a taktikánk nem fog működni, mert annak ellenére, hogy emberelőnyben játszottak a hazaiak, továbbra sem támadtak, inkább arra vártak, hogy kinyíljunk, és úgy vezessenek további akciókat.

Mivel ők nem voltak hajlandóak támadófocit játszani, átvettük a kezdeményezést. Kétszer is ordító helyzetben lőttünk a kapu mellé ill. fölé. A hazaiak veszélytelenek voltak kapura.

A 49. percben viszont az ő taktikájuk látszott beigazolódni. Már sokadik támadásunk halt el eme röpke periódusban ekkor. Az Osli csapatának védői felszabadították kapujukat, és a vaktában előre vágott labdára Borsodi startolt a legjobb ütemben, a védőink csak a hátát nézték, majd okosan passzolt a legalább három ütemmel később kimozduló kapus mellett a hálóba. 3-2.

Nagyon rosszkor kaptuk ezt a gólt. Már kezdtük elhinni, hogy megnyerhetjük ezt az összecsapást, aztán hamar besötétült felettünk az ég. Megmondom őszintén, hogy engem személy szerint nagyon bosszantott ez az elkerülhető gól, és nem gondoltam volna, hogy ilyen lélektani helyzetből, valamint ember és gólhátrányból van még esélyünk felállni, de bíztam benne.

Szerencsére viszonylag hamar, 6 perccel a harmadik gól beszedése után sikerült újra egyenlítenünk. Rudolf Balázs tört be a büntetőterületen belülre, ahol három védő vette körül, taszigálták, feltartották, majd megbotlott az egyik lábában és a játékvezető a tizenegyes-pontra mutatott. Vitatható ítélet, de az osliak nem igazán reklamáltak. A bűntetőt Németh Szabolcs vállalta el, és magabiztosan lőtt a jobb alsó sarokba. 3-3.

Az egyenlítést követően nem álltunk vissza sündisznóállásba. A hazaiak továbbra sem voltak hajlandóak nagyobb erőfeszítéseket tenni a győzelem megszerzése érdekében, sőt a cseréikből arra lehetett következtetni, hogy megfelel nekik a döntetlen. Csatár, majd később középpályás helyett is hátvédet cseréltek be. Ekkor szánta el magát edzőnk az első cserénkre. A 72. percben mivel már nem volt szükség 4 védőre (a hazaiaknak egyszerűen már alig volt támadójuk), átálltunk a 3 védős rendszerre és megerősítettük a középpályát.

A 74. percben már nálunk is volt az előny. Egy rosszul elvégzett kirúgást Dominek csípett el az ellenfél térfelének közepén, majd a védők mögé emelt a leshatáron mozgó Németh Szabolcs elé, aki éles szögből kilőtte a hosszú sarkot (a labda a kapufáról vágódott a hálóba). 3-4.

Ez idő tájt már nem volt kérdéses a meccs sorsa. Negyed óra volt még hátra, de annyira demoralizáló volt a csapatunk lelki ereje és a vezető gól, hogy már nem maradt annyi az Osliban, hogy újabb gólt érjenek el, főleg, hogy már foggal-körömmel védte mind a tíz emberünk a kapunkat és az időt is elkezdtük húzni, az utolsó tíz percben 4 cserét is végrehajtottunk.

A hajrában aztán felkerült az „i”-re a pont. A 83. percben 20 méterről végezhettünk el szabadrúgást a kapunak szemből. A labda mögé Tálos állt, aki a sorfal mellett elemi erővel lőtt a jobb felső sarokba. A kapus meg sem tudott mozdulni, bár a jobb oldalra neki kellett volna ügyelnie. 3-5.

Az eddigi legizgalmasabb mérkőzést játszottuk idén. Hatalmas győzelmet arattunk idegenben, és megmutattuk, hogy soha nem adjuk fel, és mindig a legjobbat akarjuk nyújtani, még reménytelennek tűnő szituációkban is. Talán ez az, ami hiányzik a felnőtt csapatból, a küdés, az egymásért való küzdés, a csapatszellem.

A mérkőzés végén szokásunktól eltérően a győzelmek után elmaradhatatlan csatakiáltás nem az öltözőben, hanem a pálya közepén hangzott el, hogy az is hallja az ordító ciki-cakát, aki nem akarja, mert nagyot küzdöttünk a győzelemért. Szép volt fiúk!!!

Összeállítás:

Németh S.

Varga Z.(72.p.)  -  Kulcsár G.  -  Varga D.  -  Török G.

Kovács I. - Dominek(88.p.) - Tálos(87.p.) - Böhm(85.p)

Rudolf - Németh Sz.(80.p.)

Csere: Fodor D.(72.p.), Lang D.(80.), Dely(85.p.), Kolesa(87.p.), Bezselics(88.p.)

Gólszerző: Németh Sz.(55.p.,74.p.), Tálos(83.p.), Kulcsár(15.p.), Kovács I.(42.p.); ill. Füzi(18.p.), Borsodi(49.p.), Horváth Á.(36.p.)

Sárga lap: Németh Sz.(8.p.)

Piros lap: Varga D.(35.p.)

Sérült: Sánta R., Busa I.

Felnőtt kerethez csatlakozott: Sánta Á.

Hiányzó: Kiss I., Sánta T.