14. forduló

Ágfalva KSK U21 - Egyházasfalu SE U21

14. forduló

4 - 3 (3-2)

Szinte el sem kezdődött a meccs, de a 3. percben máris hátrányba kerültünk. Egy hosszú kapuskirúgást sikerült a vendégeknek a kezdőkörben megcsúsztatni, majd a vonalban védekező bekkek közül kiugró Horváth G. lecsapott a labdára és szorongatott helyzetből a kapu hosszú oldalába helyezett. 0-1.

Szerencsére nagyon hamar, már a 8. percben egyenlítettünk. Egy szögletet követően Rudolf Balázs kapáslövése még a kapufán csattant, de a kipattanót Böhm félfordulatból a rövid felsőbe vágta. 1-1.

A 14. percben már nálunk volt az előny. Egy szöglettel egyenértékű szabadrúgást Dominek ívelt középre, amit a bemozgó Rudolf Balázs a léc alá fejelt. 2-1.

A vezetés megszerzése után nagyobb lett a nyomás a védelmünkön, de nem tudott helyzetet kialakítani ellenfelünk. A 28. percben mégis sikerült egyenlíteniük a semmiből, ugyanis egy előrevágott labdára „elfelejtett” kimozdulni kapusunk, így a leblokkoló hálóőr mellett könnyedén passzolt Horváth G. a kapuba. 2-2.

Mivel a baj nem jár egyedül, a bekapott gól mellé egy sajnálatos sérülés is csatlakozott. Egy kőkemény becsúszó-szerelés közben Kulcsár térde megrándult, ezért a 34. percben le kellett cserélni, és át kellett szervezni csapatunkat.

A balszerencsés események ellenére nem vesztettük el a fonalat és még a szünet előtt újra átvettük a vezetést. Egy kapu előtti keveredés után a 38. percben Lang vette le, majd passzolta vissza lövésre a labdát Kovács Istvánnak, aki 18-ról a bal alsóba lőtt. 3-2.

Előnnyel fordultunk a második félidőre, de tudtuk, hogy nem lesz egyszerű dolgunk a folytatásban, mert egész jól dolgozott ellenfelünk, főleg a két csatáruk és a középhátvédjük játszott kiemelkedően.

A második játékrészben kiegyenlített mezőnyjáték folyt a pályán, bár egy 100%-os ziccert így is sikerült kidolgoznunk, de a védők bravúrral mentettek. A vendégek ebben a periódusban nem okoztak túl nagy fejfájást az új védelmünknek.

A 71. percben Török a felezővonal és az alapvonal találkozásánál végezhetett el szabadrúgást. Keresztlabdája az ötös hosszú sarkánál lepattant, majd érkezett Varga Dávid és szerencsés mozdulattal a rövid alsóba juttatta a labdát. 4-2.

Az utolsó húsz perc nagyon keményre sikerült. Történt ugyanis, hogy egy újabb fiatal játékosunk, Böhm is megsérült, és mivel már nem volt több fiatal csere a padon, szinte emberhátrányban kellett befejeznünk a meccset, mert a sántikáló bal futónk alig tudott lépni.

A 80. percben meg is lett az eredménye a vendégek rohamainak. Szépen passzolgattak a kapu előterében, majd amikor kilépett rájuk egy ember a védelemből, azonnal belőtték a labdát a helyére, az üresen maradt területre Horváth Balázs érkezett, közelebb vezette a labdát a kapuhoz, majd okosan a hosszú alsóba gurított. 4-3.

A hátralévő 10 percben is sokat támadott ellenfelünk, de újabb gólt nem engedtünk már, így egy nagyszerű, fordulatos mérkőzésen legyőztük a tavalyi bajnokcsapatot, bár jóval egyszerűbb dolgunk lett volna, ha nincsenek a fiataljainkat súlytó sérülések, a sok-sok hiányzó, és kihasználjuk a 100%-os helyzetünket.

Jó benyomást keltett az Egyházasfalu U21-es csapata, sok sikert a továbbiakban, főleg a közvetlen riválisainkkal szemben.

Összeállítás:

Németh S.

Varga D.  -   Tálos  -  Kulcsár (34.p.)  -   Török

Kovács I. (85.p.) - Dominek - Rudolf B. - Böhm

Lang D - Németh Sz.

Csere: Fodor D.(34.p.),Kolesa(85.p.),Bezselics

Gólszerző: Böhm(8.p.),Rudolf B.(14.p.),Kovács I.(38.p.),Varga D.(71.p.); ill. Horváth G.(3.p.,28.p.),Horváth B.(80.p.)

Sárga lap: Kulcsár,Rudolf; ill. Horváth B., Kiss Sz.

Sérült: Sánta R., Busa I., Kiss I.

Felnőtt kerethez csatlakozott: Sánta T., Sánta Á.

Hiányzó: Dely, Varga Z.