22. forduló

Veszkényi SE U21 - Ágfalva KSK U21

22. bajnoki forduló

0 - 4 (0-1)

Az utóbbi hetek gyenge eredményei után már nem a mi kezünkben van a bajnoki cím sorsa, így mostantól nem kell a közvetlen riválisaink eredményeit lesni, csakis saját magunkkal kell foglalkoznunk, és az éppen soron következő mérkőzéseinket kell a főszerepbe helyezni.

Rá kellett ébredni arra is, hogy csupán azzal, hogy kimegyünk a pályára, a mezünk nem fog helyettünk nyerni senki ellen sem. Mindenkinek alázattal kell lennie elsősorban a csupa nagybetűs CSAPAT, illetve a játék iránt is, mert másképp nem lehet eredményesen focizni. Megfogadtuk a mérkőzés előtt, hogy mindezeket betartjuk, és aki nem áll be a sorba, az ne lepődjön meg, ha hamar a partvonalon kívül találja magát, ugyanis mindenki helyettesíthető.

Verőfényes napsütésben elkezdődött a mérkőzés, mondhatni labdarúgásra tökéletes körülmények között, bár a fű nagyon hosszú volt, ami alaposan megnehezítette a lapos passzos játékot.

A nyitó periódusban kiegyenlített volt a játék képe, ám az idő múlásával egyre-inkább vettük át az irányítást. A félidő közepe táján már-már odaszorítottuk ellenfelünket a kapujához, de a rengeteg helyzet illetve szöglet nem hozott eredményt. Úgy nézett ki, hogy átvészelik ezt az időszakot, de a 27. percben mégis vezetéshez jutottunk. Lang harcolt ki szabadrúgást a 16-os közelében kissé jobbról, a labda mögé Németh Szabolcs állt, majd nagy erejű lövése a sorfalon megpattanva a hálóba vágódott. 0-1.

A gól után egészen a szünetig kicsit feljöttek a veszkényiek, de komoly gólhelyzetig egyszer, az utolsó percben jutottak csak el, amikor szerencsére egy védelmi hiba után a hazai játékos egy az egyben hibázott kapusunkkal szemben ordító helyzetben mellélőtt.

A második félidőben hamar érvényre akartuk juttatni akaratunkat, és ennek érdekében tettünk is. Az 52. percben Németh Szabolcs egy a saját maga által kiharcolt szabadrúgást 20 méterről a sorfal felett a léc alá csavart. 0-2.

Ebben a játékrészben jobban rá tudtuk erőltetni akaratunkat az ellenfelünkre, már a középpályán sikerült megfojtani támadásaikat és a mi akcióink egyre gyakrabban voltak veszélyesek kapura is.

A 61. percben egy beívelést követően Kovács István háttal a kapunak próbálta levenni a labdát, lábáról oldalra pattant a játékszer, így tulajdonképpen elrontotta a helyzetet, de amikor megindult az elveszett labda után, védője teljesen feleslegesen akasztotta, amiért a bíró bűntetőt fújt. Az ítéletet Németh Szabolcs egy rövid huzavona után gólra váltotta, amivel végleg eldőlt a meccs, és nem mellékesen klasszikus mesterhármast ért el. 0-3.

Az összecsapásból még hátra volt fél óra, ám nyugodt szívvel meg lehetett kezdeni a cserék sorozatát. Már négy változtatáson túl is voltunk (összesen hetet cseréltünk ezen a napon), amikor a 73. percben négygólosra hízott előnyünk. Németh Szabolcs a 16-oson belülről visszagurított Tálosnak, aki 20-ről, átvétel nélkül, laposan a kapuba lőtt. 0-4.

Az utolsó negyed órában sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, de csak egy szabálytalan találatig jutottunk a lefújásig, így maradt a 0-4, ami remek eredmény és nagyon hiányzott csapatunknak.

Teljes mértékben elégedettek lehetünk ezzel az eredménnyel, bár a mutatott játék még messze nem volt tökéletes. Örömteli viszont, hogy sikerült gól nélkül megúszni az összecsapást, és úgy vettem észre, hogy mindenki komolyan vette a CSAPAT fogalmáról alkotott véleményemet. Amennyiben a hozzáállás hasonló lesz a jövőben is, akkor hamar visszatérhetünk a régi kerékvágásba, azaz az ősszel mutatott arcunkat láthatja majd a közönség hétről-hétre.