25. forduló

Fertőendréd SE U21 - Ágfalva KSK U21

25. bajnoki forduló

2 - 6 (0-3)

Lélektanilag nagyon fontos meccsen találkoztunk a Fertőendréd csapatával ebben a fordulóban, idegenben, hisz ha sikerül két vállra fektetni őket, akkor a dobogós helyezésekért vívott harcban már nem kell a továbbiakban számolni velük, viszont ha netán vereséget szenvednénk, akkor mi kerülnénk nagyon nehéz helyzetbe.

Küzdelmes meccsre számítottunk és nem is kellett csalódnunk. Nagyon masszív, fizikailag kiváló felépítésű játékosokból állt ellenfelünk, de a két középső középpályásukon kívül hiányzott belőlük a kreativitás. Kulcsfontosságú volt tehát az irányítójuk kikapcsolása, amit a vadiúj posztján remeklő Busa feladata volt. Elöljáróban csak annyit, hogy a meccs végén egyöntetűen őt választottuk meg a meccs emberének.

Elég jó iramú volt az összecsapás, inkább a mi akaratunk érvényesült már a kezdetektől, de sokáig nem esett gól egyik oldalon sem. Csatárainkat a robosztus védők rendre szabálytalanul állították meg, ám a játékvezető engedte a „kemény” játékot, és így akár hátrányba is kerülhettünk volna, de szerencsére kimaradt a helyzetük.

Az endrédi védelem a 29. percig tudta megfékezni akcióinkat, ám ekkor egy villámgyors támadásból előnyt szereztünk. Kiss szerzett labdát, Dominekhez passzolt, ő félig vaktában (csak hang után), csőrrel ugratta ki a jobb szélen felfutó Kovács Istvánt, aki egy átvétel után remek ütemben tálalt a két védő között kilépő Németh Szabolcs elé, ő pedig pár lépés után, okosan passzolt a hosszú alsóba. 0-1.

Láthatóan megzavarodott ellenfelünk a bekapott gól után, és két minutával később máris megdupláztuk az előnyünket. Kapusunk Foki Bence kézből indított hosszú kirúgását több védő is elvétette, Németh Szabolcs köszönte szépen, lecsapott a labdára, becsapta a rárontó hálóőrt is, majd a gólvonalig gyalogolt és sarokkal továbbított a hálóba. 0-2.

A hazaiak csak pontrúgások illetve partdobások után tudtak veszélyeztetni, de ezek sem voltak túl meggyőzőek, ami nem azt jelenti, hogy könnyű meccs volt, ugyanis a nagy melegben komoly ellenállást tanúsítottak.

A 41. percben egy ritkán látható bombagóllal alakult ki a félidei eredmény. Ekkor Dominek sokadik bedobását fejelték ki a védők a kapu torkából, de ezúttal nem volt szerencséjük, mert a kipattanót Varga Dávid 22 méterről, kapásból, elemi erővel a jobb felső sarokba ragasztotta. 0-3.

A szünetben tudott legjobban meglepni minket a fertőendrédiek, ugyanis összesen három palack ásványvizet adtak frissítő gyanánt a 20 játékosunknak a tikkasztó hőségben. Ezúton is köszönjük a szívéjes vendéglátást!

A második játékrész első tíz percében kissé elkényelmesedve játszottunk, nem voltunk eléggé felpörögve, a hazaiak mindent egy lapra feltéve támadtak, de sikerült átvészelnünk ezt az időszakot, és két perc leforgása alatt újabb két találatot értünk el.

Az 57. percben Németh Szabolcs csípett el egy rövid hazaadást, eltolta a kapus mellett, majd éles szögből az üres kapuba lőtt. 0-4.

Az 58. percben Busa cselezte le magát a jobb szélen az alapvonalig, középre passzolt, ahol Böhm érkezett, aki először még a kapufát találta el, de a kipattanóra ő ért oda először, és becsúszva a hálóba kotorta a labdát. 0-5.

Ekkor már teljesen megnyugodott csapatunk, mint utólag kiderült egy kissé jobban is, mint kellett volna. A félidei vizes incidens okán a bíró kétperces „ivószünetet”, de ezt a folyadékot sem a vendéglátóknak köszönhetjük, hanem a Foki édesapja ment el a helyi kocsmába és vett nekünk 10 üveg ásványvizet. Életmentő volt, köszönjük szépen.

Ezzel egy időben kapust is cseréltünk, de sajnos hamar felavatták. A 63. percben az addig a Busa által teljesen ártalmatlanított Páyer végzett el jobbról szögletet, és ravaszul a rosszul helyezkedő kapus felett a hosszú felsőbe csavart (érintés nélkül, szögletből? Pfff…). 1-5.

A legrosszabb periódusa volt ez az összecsapásnak a szempontunkból, holtponton volt a gárda, rendezetlen volt a hátsó alakzatunk, és a 76. percben még közelebb lopódzott ellenfelünk. A 16-oson belül pattogott a labda, végül a háttal álló Páyer elé kerül, aki négy védő gyűrűjében kapura fordult és a kapu bal oldalába lőtt. 2-5.

A második bekapott gól után eszméltünk, stabilizáltuk játékunkat, sőt a 83. percben Busa megkoronázva aznapi teljesítményét megszerezte a csapat hatodik találatát. A saját 16-osunktól indult az ellentámadásunk, Kovács René passzolt Németh Szabolcshoz, aki rávezette a labdát a védőkre, majd a „legendás gyorsasággal” érkező Busa is csatlakozott a támadáshoz és újra bebizonyította, hogy ő valóban alfa és ómega egyben, ugyanis keresztbe mozgott és a kiugratást követően magabiztosan lőtt a rövid alsóba. 2-6.

Ennyi is maradt a végeredmény, ami nagy fegyverténynek számít, hiszen általában nem győzni járnak a csapatok Fertőendrédre, illetve hat gólt még senkitől sem kapott ellenfelünk, főleg nem hazai pályán. Hasonló folytatást!

Összeállítás:

Foki B.(59.p.)

Kiss I.  -  Sánta T.  -  Varga D.  -  Szakács Gy.

Kovács I.  - Busa(88.p.) -  Dominek(72.p.) -  Böhm(85.p.)

Lang(55.p.) - Németh Sz.

Csere: Fodor(72.p.), Bezselics(88.p.), Dely(85.p.),  Németh S.(59.p.), Kovács R.(55.p.)

Sárga lap:

Gólszerző:Páyer(63.p.,76.p.); ill. Németh Sz.(29.p., 31.p., 57.p.), Varga D.(41.p.), Böhm(58.p.), Busa(83.p.)

Felnőtt kerethez csatlakozott: Sánta Á., Kulcsár, Kolesa

Sérült: Sánta R.

Hiányzó: Varga Z., Máthé, Rudolf B., Tálos