2010.03.12. 15:15

Ágfalva KSK U21 - Répcementi SE U21

16. bajnoki forduló

1 - 4 (0-3)

A mérkőzés előtti éjjel lehullott pár centi hó riogatta a futballszurkolókat, de miután a vonalak mentén megtisztítottuk a pályát, sikerült abszolválni a vonalazást is, így már nem volt további akadálya annak, hogy megkezdődjön a tavaszi szezon. Mivel egy nyitómérkőzésre készültünk, meg kell, hogy említsem a téli felkészülésünk minőségét is. Bár megfelelő számú és minőségű edzés állt rendelkezésünkre, U21-es csapatunknak nem sikerült egyetlen edzőmérkőzést sem lekötni, arról meg nem is beszélve, hogy az edzéslátogatottság is hagyott némi kívánnivalót maga mögött. Ilyen előjelekkel vágtunk neki ennek az összecsapásnak, a csapatösszeállítást tehát szinte vakon kellett megoldani, ugyanis senki sem tudta, hogy ki milyen formában van, tulajdonképpen az lépett pályára kezdőként, aki edzésre járt. Sajnos a fent említett negatívumok egytől-egyik meg is látszottak csapatunk teljesítményén és így az eredményen is.

15 perces késéssel indult az összecsapás, mivel a vendégek viszonylag későn érkeztek meg a helyszínre és késlekedtek a digitális jegyzőkönyv megírásával is, így a bíró már a kezdés előtt közölte, hogy a második félidő csupán 30 percig fog tartani, ugyanis a felnőtt meccs kezdési időpontját nem befolyásolhatja a tatalék mérkőzés semmilyen formában sem. Mondhatom, hogy fel voltunk háborodva, a játékvezető döntésén, de nem volt mit tenni. Elgondolkodtató azonban az eset, majd legközelebb, ha úgy gondoljuk, akkor mi is késünk egy kicsit egy-egy idegenbeli meccsről, mert hát az erőnlétünk úgy sem olyan tökéletes, így le tudnánk faragni a játékidőből, kevésbé fáradnánk el. Miért ne tennénk, ha nem jár érte semmi szankció, sőt még a vétlen csapat kerülhet hátrányba emiatt. Szánalmas.

Hogy ne csak egy dolgot lehessen felróni a bírónak, folytatom a csapat sérelmére elkövetett hibáit illetve negatív gesztusait. Minden valamire való játékvezetőnél a pénzfeldobás vagy sípeldugás tétje a térfélválasztás, ami nálunk kifejezetten fontos, hisz lejt a pályánk és általában lefelé fúj a szél is, tehát az egyik térfél jóval értékesebb a másiknál. Ezek az időjárási tényezők e napon is stimmeltek, sőt a szél most olyan erősen fújt, hogy az alsó térfélről a kirúgásokat visszafújta egészen a saját 16-osunkig. Mivel a második félidő csak 30 perces volt, aki a másodok félidőben játszik az értékesebb térfelen annak ez komoly hátrányára válik. Nos ez a spori eldugta a sípját, megkérdezte a vendégek csapatkapitányát, hogy melyik kezében van, aki választott és tévedett. Már dörzsöltem a tenyerem, hogy így én választhatok térfelet, az első félidőben a szél segítségével megfingatjuk a Répcementi csapatát és a csonka második félidőben már megoldjuk valahogy, de hamar csalatkoznom kellett. Azzal, hogy a vendég csapatkapitány elvesztette a választást nagy előnyhöz juttatta csapatát, mert a bíró közölte vele, hogy mivel nem találta el, így nem ők kezdenek. Hatalmas probléma mondhatom. Hiába reklamáltam nem érdekelte a sporit, annyit mondot csak, hogy nála így megy a választás. Ezeket a tényeket mindenki kezelje úgy, ahogy akarja, akár vehetik kifogáskeresésnek is - nem annak szántam, mert amúgy bűn rosszul játszottunk és valószínűleg ezen szerencsétlen körülmények nélkül sem nyertünk volna, de muszály volt leírnom ezeket, mert bosszantanak.

6.p.: Középhátvédünk Varga Dávid iramodott meg bátran az ellenfél kapuja irányába, ám hamar elvesztette a labdát és senki sem zárt vissza a helyére, a vendégek irányítója azonnal be is lőtte a játékszert az így keletkezett üres területre egy beinduló csatár elé, aki 40 méteren keresztül egyedül vezethette a labdát a kapura, majd amikor kilépett rá a kapusunk, akkor keresztbe passzolt a támadáshoz felzárkózó Pálfi Zoltánnak, aki 5 méterről egy védő szorításában a hálóba továbbított.  Bosszantó és elkerülhető hiba előzte meg ezt a találatot, ami tipikusan a meccshiánnyal magyarázható. 0-1.

28.p.: Egy méretes partdobást Lang csúsztatott meg a kapu előterében, a labda a ballábas Máthé Krisztiánhoz került, aki jobbal gyatrán lőtt, vagy inkább emelt, a kapus lemerevedett, de a játékszer centikkel elsuhant a jobb kapufa mellett.

32.p.: Egy bal oldali szögletet követően felszabadulni látszott a kapunk, de ahhoz meg kellett volna mozdulni, ami a hátvédeinknek nem ment, és végignézték, ahogy egy vendég játékos nagy sprint árán megmenti a labdát az alapvonal előtt, középre passzol a közöttük ácsorgó egy szem támadóhoz Krétai Bélához, aki maga is meglepődik, hogy hogyan kerülhetett ilyen helyzetbe, de gyorsan eszmél és bár a kapusunk még bele tudott kapni a 3 méterről leadott lövésébe, de hárítani nem tudott. 0-2.

35.p.: Ide-oda pattogott a labda a kapunk előterében, többször majdnem sikerült a vendégeket elválasztani tőle, ám úlyfent nem bizonyúltunk eléd határozottnak és szerencsésnek sem, a játékszer átszállt a hosszúra, ahol Pribusz Péter levette, majd a lövése nyomán, ami mindkét bevetődő védőnkön megpattant, újra a hálóba került. 0-3.

A második félidőre már teljesen elolvadt a pályát fedő hóréteg, mondhatni alkalmassá vált a játékra, ugyanis az első játékrészben mindkét csapat küzdött az elemekkel.

53.p.: Túlságosan kitámadott a csapatunk, így egy előrevágott labdával egyedül mehetett kapura Vágvölgyi István, aki a védőktől üldöztetve hosszan tolta meg a labdát a 16-oson belül, de a kirontani készülő kapusunk érthetetlen módon megtorpant, vagy inkább csak lelassított és nem tudta megszerezni a labdát a támadó elől, akit végül beértek a védők, összezártak előtte, de olyan szerencsélye volt, hogy visszakerült elé a labda és pár lépésről a hálóba passzolt. 0-4.

57.p.: Lang bal oldali lapos szögletét Nagy Patrik cselesen átlépte az ötös vonalánál, amitől a vendég védők annyira megzavarodtak, hogy egymásnak futottak, majd az egyikük fejéről a saját kapujába került a labda. Öngól! 1-4.

Mivel ezen a meccsen a 75. perc volt az utolsó, így nem sok esélyünk és időnk maradt a fordításra, de azért mindent megtettünk ennek érdekében. A hátralévő 18 percben a vendégeket a kapujukhoz tudtuk szegezni, két ízben is a gólvonalról sikerült menteniük, de további gólt már nem tudtunk szerezni. Legközelebb remélem több szerencsénk lesz, és a játék minőségi javulására is szükségünk lesz, ha jó eredményt akarunk elérni.